Kontakti

Apkārtējā pasaule, kad māja ir bīstama. Prezentācija par tēmu "mājas briesmas"

Pašvaldības budžeta izglītības iestāde

"Ļeņinogorskas 11. ģimnāzija"

« Pamatskola XXI gadsimts"

4. klase

Pasaule

“Kad māja kļūst bīstama.»

Sagatavots

Sākumskolas skolotāja

Pirmā kvalifikācijas kategorija

Sarimova Lilija Foatovna

Ļeņinogorska 2016

Nodarbības veids: apvienots.

Plānotie rezultāti

priekšmets

Students apgūs:

  • Nosauciet uzvedības noteikumus ugunsgrēka gadījumā;
  • reproducēt no atmiņas informāciju, kas nepieciešama izglītības problēmas risināšanai.

Universālas mācību aktivitātes

izziņas

  • Patstāvīgi apzināt un formulēt kognitīvos mērķus;
  • Definēt drošas uzvedības jēdzienus mājās;
  • Izdarīt secinājumus un secinājumus, pārveidot vienu informāciju citā.

Regulējošais

  • apzināties savu zināšanu un prasmju robežas par tēmu "Kad māja kļūst bīstama";
  • Formulējiet tēmu, saglabājiet mērķi un uzdevumus;
  • Pārraugiet savas aktivitātes, pamatojoties uz uzdevuma rezultātiem.

Komunikabls

  • Mijiedarboties (sadarboties), strādājot pāros, grupā;
  • Veidot prasmi formulēt un izskaidrot uzdevumu;
  • Attīstīt spēju klausīties un saprast citu runu.

Personīgi

  • Novērtējiet dzīves situācijas vispārpieņemto normu un vērtību kontekstā.Veidot pašnoteikšanās prasmes - apzināties izglītojošo darbību nozīmi.

Nodarbības tēma "Kad māja kļūst bīstama. Uguns ir draugs un ienaidnieks"

Mērķis: organizēt skolēnu projektēšanas un pētnieciskās aktivitātes par nodarbības tēmu, radīt apstākļus iepazīšanai ar iespējamām bīstamām situācijām, veidot spēju patstāvīgi veidot un pielietot jaunas zināšanas; attīstīt drošas uzvedības prasmes.

Mācību mērķi:

  1. Radīt situāciju, kurā rodas nepieciešamība formulēt problēmu, piedāvāt tās risināšanas veidus, lai iegūtu jaunas zināšanas.
  2. Radīt apstākļus informācijas strukturēšanas spējas attīstībai.
  3. Uztver tekstu, ņemot vērā izglītojošo uzdevumu.
  4. Uzdodiet jautājumus, lūdziet palīdzību, formulējiet savas grūtības.
  5. Uzziniet, kāpēc uguni sauc gan par draugu, gan par ienaidnieku.
  6. Noskaidrojiet ugunsgrēka cēloni.
  7. Mācīt kontrolēt savas darbības: atklāt un labot kļūdas.

Mācību metodes:skaidrojošs un ilustratīvs, problemātisks, daļēji izzinošs.

Izziņas aktivitātes organizācijas formas:frontāls, individuāls, grupa.

Izglītības un metodiskais atbalsts

Programma "Pasaule apkārt" 1.-4.klase / N.F. Vinogradova - M.: Izdevniecības centrs "Ventana-Graf", 2012.

N.F. Vinogradova, G.S. Kaļinova Apkārtējā pasaule: mācību grāmata 4. klasei, 1 stunda - M .: Izdevniecības centrs "Ventana-Graf", 2014.

Aprīkojums un izglītības un didaktiskais atbalsts:

Dators, multivides aprīkojums;

Mācību grāmatas "Pasaule apkārt" 1.daļa;

Kartes ar uzdevumiem darbam pāros un grupās;

Pārbaude patstāvīgam darbam;

Bildes ar dzīves situāciju attēliem.

Vārdnīca

Nodarbību laikā:

  1. Pašnoteikšanās darbībai.

Ja viņš paņemtu rokās sērkociņus,

Tūlīt tu kļuvi bīstams -

Galu galā uguns, kas viņos mīt

Tas visiem sagādās daudz nepatikšanas!

Skolotājs: Un tagad puiši visi skatās uz ekrānu. (Fragments no multfilmas "Kaķu māja")

Ko jūs domājat par to, par ko mēs šodien runāsim stundā?

Atbilde: Par uzvedības noteikumiem ugunsgrēka laikā

  1. Līdz problēmai (1. slaids)

Skolotājs: Kā bildes ir līdzīgas?

Atbilde: krievu valoda Tautas pasaka"Teremok"

Skolotājs: Nosauciet pasakas, kurās sižets ir līdzīgs krievu tautas pasakas "Teremok" sižetam.

Atbilde: Krievu tautas pasaka "Rukovička".

Atbilde: V.V.Bjanki "Teremok", A.Tolstojs "Teremok".

Skolotājs: Vai jūs, puiši, zināt tatāru tautas vai autoru pasakas ar tādu pašu sižetu?

Kā "Teremok" un "Rukovička" tiek tulkoti tatāru valodā.

(2. slaids)

Skolotājs: Apskatiet attēlus un atrodiet atšķirību?

Atbilde: Pirmajā gadījumā dzīvnieki pulcējas mājā, jo mājas sienas aizsargā. Otrajā gadījumā novērojam, ka māja izrādās bīstama.

(3. slaids)

Skolotājs: Kā jūs saprotat šo vārdu nozīmi?Manas mājas ir mana pils. (Cilvēkam mājā jābūt mierīgam, nevis jābaidās.)

Skolotājs: Nosauciet šī darba žanru. (Mutisko tautas māksla. Sakāmvārds.)

Skolotājs: Bērni šodien nodarbībā strādāsim grupās. Jūsu tabulās ir uzdevumi numur 1. Jums pareizi jāsavieno sakāmvārda sākums ar turpinājumu.

1. Projām ir labi, mans cietoksnis.

2. Māja ir nokrāsota ar pilnu bļodu.

3. Mājās ir kā mājās ir labāk.

4. Mana māja ir saimnieks.

5. Bēdas, saimniece slikta.

6. Ja būda ir šķība, kam mājā daudz visa kā.

7. Ir slikti dzīvot kādam, kurš dzīvo nekārtībā mājā.

8. Jauki pret kādu, kam mājā nekā nav.

Skolotājs: Puiši, tagad, lūdzu, pasakiet man, kuri sakāmvārdi ir piemēroti kādām bildēm. (4. slaids)

Atbilde: Pirmie četri attiecas uz pirmo attēlu, pārējie uz otro.

Skolotājs: Puiši, pēc šī uzdevuma izpildes, pie kāda secinājuma mēs nonāksim?

Atbilde: Māja var būt ne tikai cietoksnis, bet tur mūs sagaida briesmas.

III. Problēmas formulējums

Skolotājs: Tātad, vai mūsu mājas ir cietoksnis vai briesmas?

Kādu problēmu mēs šodien klasē risināsim?

IV. Pētījuma plāna sastādīšana (5. slaids)

  1. Hipotēzes izvirzīšana problēmas risināšanai

(ir cietoksnis, jo...; ir briesmas, jo...)

Skolotājs: Uz zaļajiem galdiem tiek pārstādīti skolēni, kuri uzskata, ka māja ir "cietoksnis". Kurš domā, ka māja ir "briesmas", ieņem vietas pie sarkanajiem galdiem.

Skolotājs: Puiši, kā un kur es varu pārbaudīt šos apgalvojumus

Atbilde: Varam paskatītiesvārdnīcās, jautājiet skolotājam vai vecākiem, internetā, mācību grāmatā.)

Skolotājs : Jums vajadzēja savākt nepieciešamo materiālu šodienas nodarbībai mājās. Atrodiet definīcijas, zīmējiet attēlus un ienesiet to visu uz stundu. Vai gatavojāties mājās?

V. Pētījuma metožu izvēle. Informācijas vākšana, apstrāde.

Skolotājs: Pirmais uzdevums. Grupas pie zaļajiem galdiem meklē vārda "cietoksnis" definīciju vārdnīcā, bet pie sarkanajiem galdiem meklē vārda interpretāciju datorā.

"briesmas".

Atbilde: Divi skolēni pēc vēlēšanās lasa atbildes uz jautājumiem.

Skolotājs: Arī nākamais uzdevums ir saistīts ar lasīšanas stundu, uz jūsu galdiem ir uzdevumi numur 2. Par katru pasaku jāatrod pareizais apgalvojums un jāsavieno.

Sleeping Beauty nevar spēlēt ar sērkociņiem.

"Māsa Aļonuška un brālis Ivanuška" neatver durvis svešiniekiem.

"Vilks un septiņi bērni" esiet uzmanīgi ar pīrsingu

priekšmetu griešana.

"Kolobok", "Sarkangalvīte", klausieties savus vecākos.

"Kaķu māja"

Skolotājs: Puiši, pie kāda secinājuma jūs nonācāt pēc šo uzdevumu izpildes?

Atbilde: Māja ir bīstama. (Visu grupu atbildes ir vienādas.)

Skolotājs: Vai jūs zināt kādas tatāru pasakas ar līdzīgu sižetu.

Atbildes: "Kaza un aita" G. Tukajs, "Pļāpīgā pīle" A. Ališs.

Skolotājs: Kādi priekšmeti ir bīstami mājā?

Atbilde: Gāzes plīts, medikamenti, elektropreces, šķēres, naži…

Skolotājs: Tā kā šīs ierīces ir bīstamas, tad tām nevajadzētu atrasties mājā?

Atbilde: Nē, cilvēki nevar iztikt bez tiem, jums jāzina šo priekšmetu lietošanas noteikumi.

Skolotājs: Tagad paņemsim pārtraukumu un atcerēsimies šos noteikumus par vienu lietu.

VI. Fizkultminutka.

Spēle "Es neesmu es".

Skolotājs: Es lasu dzejoli, un tu atbildi "vai es, vai ne es". Ja saki "ne es" - viens pietupiens.

Pēkšņi pacēlās dūmi

Kurš gan neizslēdza gludekli?

Sarkanais mirdzums pārgāja

Kurš spēlēja ar sērkociņiem?

Reizē nodega galds un skapis,

Kurš žāvēja drēbes ar gāzi?

Uguns ieskrēja pagalmā,

Kurš tur aizdedzināja uguni?

Bēniņus apņēma uguns stabs,

Kas tur aizdedzināja sērkociņus?

Liesma ielēca lapotnēs,

Kurš mājās dedzināja zāli?

Kurš tajā pašā laikā iemeta ugunī

Nepazīstamas preces?

VII. Saņemto materiālu analīze un vispārināšana

Strādājiet grupās, lai izstrādātu uzvedības noteikumus mājās, lai nodrošinātu drošību. Cilvēku pāri izstrādā drošības noteikumus

“Kā pasargāt sevi no apdegumiem ugunī”, “Kā pareizi elpot, ja apkārt ir dūmi”,

"Medicīna ir bīstama!", "Kā pareizi lietot gāzes plīti." (6. slaids)

Skolotājs: Tagad pie manis nāk katras grupas komandieri un izvēlas tēmu un nepieciešamās rokasgrāmatas projektu darbam. (Uz skolotājas galda ir mācību grāmatas, skaidrojošās vārdnīcas, bildes par tēmām, planšetes, šķēres, līme, flomāsteri.) Pārējo materiālu bērni gatavoja mājās, tas bija mājasdarbs.

VIII. Pētījuma ziņojuma sagatavošana.

Skolotājs: Mēs strādājam grupās, lai izstrādātu uzvedības noteikumus mājās, lai nodrošinātu drošību. Katra grupa ir apkopojusi informāciju un tagad pabeidz savu projekta darbu. (grupu darbs)

Puiši, kamēr jūs strādājat, es jums pastāstīšu, kas ir uguns un kāpēc tas ir bīstams cilvēka dzīvībai. Un es sākšu savu stāstu ar uguns definīciju, ko V. Dals ir devis Krievu valodas skaidrojošajā vārdnīcā: “Uguns ir degoša parādība, augstākā siltuma pakāpe, kas izpaužas ar kondensētu gaismu, a siltuma un gaismas kombinācija ķermeņa sadegšanas laikā.

Visbiežāk ugunsgrēks izceļas ugunsdrošības noteikumu pārkāpumu dēļ nepareizas sadzīves tehnikas, gāzes un apkures ierīču lietošanas dēļ,

Uguns puiši ir ļoti bīstami atklāta uguns, augsta gaisa temperatūra. Kopš seniem laikiem ir zināms, ka ugunsgrēku ir vieglāk novērst nekā nodzēst.Uguns ir ienaidnieks, ja cilvēks pret to izturas nevērīgi. Ugunsgrēks var izcelties visur, kur uguns atrod kaut mazāko robu. Tas iznīcina visu, ko cilvēks ir radījis ilgu gadu smaga darba laikā.

Pagājušajā gadā mūsu rajonā Stary Kuvak ciemā notika ļoti šausmīga traģēdija. Ugunsgrēka laikā gāja bojā pieci mazi bērni un viņu māte. Ugunsgrēka cēlonis bija elektrības bojājums.

IX. Pētījuma ziņojums ar demonstrācijas materiālu. Paveiktā darba rezultātu apspriešana.

Skolotājs: – Tātad māja ir cietoksnis vai briesmas? Es gribu dzirdēt jūsu atbildes. Katra komanda aizstāv savu projektēšanas un izpētes darbu.

Atbilde: Māja ir cietoksnis, ja jūs ievērojat drošas uzvedības noteikumus mājā.)

X. Zināšanu sistematizācija. (pārbaude)

Skolotājs: Un tagad puiši, lai nostiprinātu savas zināšanas, atbildēsim uz testa "Drošības noteikumi" jautājumiem

  1. Jūs esat viens mājās, skatāties savu iecienītāko šovu, un pēkšņi jūsu vads no televizora kūp. Kas būtu jādara?

a) Izslēdziet televizoru.

b) Zvaniet kādam pēc palīdzības.

C) Mēģiniet nodzēst ugunsgrēku un, ja tas nedarbojas, zvaniet ugunsdzēsējiem.

2. Tu atnāc mājās vakarā un jūti spēcīgu gāzes smaku.

Ko tu darīsi?

A) Es iešu un pasmaržošu, no kurienes smaržo.

B) Vispirms es to aizdedzināšu un ar sērkociņu pārbaudīšu, no kurienes nāk gāze.

C) Atvēršu logu, mēģināšu atslēgt gāzi un piezvanīšu 04

Un es to visu darīšu, neieslēdzot gaismu.

  1. Jūs esat viens pats mājā. Nāca no skolas. Virtuvē, gatavojot sviestmaizi, iegriezu pirkstā. Ko darīt?

A) apstrādājiet ar ūdeņraža peroksīdu

B) raudāt

B) izsaukt ātro palīdzību

4. Tu skaties ārā pa logu. No blakus loga nāk dūmi. Kāds numurs

Pacelsi klausuli?

A) 03

B) 01

B) 02

D) 04

Pārbaudes testi (7. slaids) Pašnovērtējums.

Nr p / lpp

"Uguns ir draugs un ienaidnieks"

Novērtējiet sevi

Es zinu ugunsgrēka cēloni.

Es sapratu, kāpēc viņi saka: "Uguns ir draugs un ienaidnieks."

Atcerieties uzvedības noteikumus ugunsgrēka gadījumā.

Aktīvi darbojās pāros.

Aktīvi strādāja grupā.

Pārbaude.

XI. Atspulgs. Nodarbības kopsavilkums.

Turpiniet frāzi:

Es zinu …

ES varu…

ES iemācījos…

Skolotājs: Puiši, ar šo es vēlos pabeigt mūsu stundu.Tagad esmu mierīgs, jūs zināt un vienmēr ievērosiet drošības noteikumus mājā.

1.pielikums: Prezentācija

2. pieteikums: Izglītojoši un metodiski drošību.


Nodarbības mērķis:

Veidošanās normatīvo zinātņu studentiem mācību aktivitātes apzinoties savu zināšanu un prasmju robežas par tēmu “Kad māja kļūst bīstama”

Nodarbības mērķi

1.. Mācību mērķi, kuru mērķis ir sasniegt personīgos mācīšanās rezultātus:

Aktīvās sadarbības pozīcijas veidošana ar vienaudžiem;

Iekšējās pozitīvās motivācijas veidošanās priekšmetam - apkārtējai pasaulei;

- attīstīt pilsonības sajūtucilvēka, kurš cenšas aktīvi piedalīties veselīgā dzīvesveidā, audzināšana, cieņas audzināšana pret sevi kā informācijas nesēju.

2. Mācību mērķi, kas vērsti uz metapriekšmeta mācīšanās rezultātu sasniegšanu:

Attīstīt spēju identificēt un formulēt kognitīvos mērķus;

Veidot skolēnos spēju atlasīt un sistematizēt nepieciešamo informāciju;

Attīstīt loģisko domāšanu, veidojot spēju analizēt, vispārināt, izcelt galveno, risināt problēmas;

Turpināt darbu pie prasmju attīstīšanas partnerattiecību veidošanai;

Attīstīt spēju plānot, kontrolēt un novērtēt savas mācību aktivitātes;

Plānot izglītojošo sadarbību ar vienaudžiem, strādājot grupā - noteikt mērķus, dalībnieku funkcijas, mijiedarbības veidus;

Attīstīt spēju klausīties un saprast citu mutvārdu runu, formulēt un argumentēt savu viedokli.

3. Mācību mērķi, kas vērsti uz mācību priekšmetu apguves rezultātu sasniegšanu:

- ļaut skolēniem patstāvīgi noteikt uzvedības noteikumus mājā;

Attīstība garīgās mācīšanās aktivitātes, risinot problemātiskus uzdevumus, daļēji meklēšanas aktivitātes tēmas izpētē.

Aprīkojums

Apkārtējā pasaule: mācību grāmata 4. klasei: plkst. 14.00 1. daļa/ N.F. Vinogradovs.M.: Ventana-Graf, 2014. - (XXI gs. pamatskola) - 80.-83.lpp.;

Dators, multimediju projektors.;
Microsoft Power Point programmatūra, Microsoft Word.;
Izdales materiāls – Pieteikumi.

Nodarbības veids

Kombinēts

Tēmas loma un vieta kursā

šī nodarbība ir iekļauta sadaļā “Tu un tava veselība” un ir šīs sadaļas otrā nodarbība par uzvedības noteikumu izpēti mājās.

Izglītības pasākumu organizēšanas formas

  • grupa;
  • individuāls;
  • frontālais

Nodarbību laikā

1. Organizatoriskais moments. 2. slaids

Mērķis

Skolotāja darbība

Studentu aktivitātes

Izveidojās UUD

Psiholoģiskā noskaņa nodarbībai

Motivēt skolēnus uz mācību aktivitātēm, veidojot emocionālu vidi.

Visiem, laba pēcpusdiena visiem!
Nost no ceļa, mūsu slinkums!
Nepārtrauciet darbu
Nepārtrauciet mācīties!

- Puiši, paskatieties viens uz otru, pasmaidiet un novēliet veiksmi viens otram un man.

Šodien strādāsim grupās. Katrai grupai uz galda ir novērtējuma lapa (1.pielikums). Nodarbības laikā tajā jāievada atzīmes, kuras saņemsiet, pildot katru uzdevumu. Nodarbības beigās katrs no jums saņems stundas gala atzīmi.

Sveicina skolēnus, pārbauda gatavību stundai, rada emocionālu noskaņu stundai.

Motivē skolēnus strādāt.

Laipni lūgti skolotāji.

Pārbaudiet gatavību nodarbībai.

Personīgi:

paust pozitīvu attieksmi pret izziņas procesu, vēlmi apgūt jaunas lietas, izrādīt uzmanību.

Normatīvie akti:

Tiecas uz panākumiem

2. Zināšanu atjaunošana.

1. Iepriekš pētītā materiāla atkārtošana.

7 minūtes

Pēdējā nodarbībā iepazināmies ar briesmām, kas mūs gaida mājās UGUNS.

1. Spēle "Tas esmu es, tas esmu es, tas ir visi mani draugi"

Vadošais:

Kas ir rotaļīgs un dzīvespriecīgs
Lojalitātes ievērošana noteikumiem
Aizsargā dzimto skolu
No uguns?

Puiši:

Vadošais:

Kas ir apkārtnes bērni
Pagalmā skaidro
Ka spēlēšanās ar uguni nav bez iemesla
Beidzas ugunī?

Puiši:

Tas esmu es, tas esmu es, tie visi ir mani draugi!

Vadošais:

Kurš zagšus kaktā
Dedzināt sveci bēniņos?
Vecais galds aizdegās -
Vai viņš aizgāja dzīvs?

Vadošais:

Kas palīdz ugunsdzēsējiem
Nepārkāpj noteikumus
Kurš ir piemērs visiem puišiem:
Skolēni un pirmsskolas vecuma bērni?

2. Bērnu runas par uguni 3., 4. slaids (2. pielikums)

3. Bērnu stāsti par ugunsgrēka cēloņiem un noteikumiem (no attēliem un plakātiem uz tāfeles).

Organizē mājas darbu pārbaudi, velk paralēles ar iepriekš apgūto materiālu.

Izvērtē studentu atbildes.

Palaiž spēli.

Viņi runā ar ziņojumiem par seno cilvēku uguns saņemšanu, par uguns izmantošanu 3., 4. slaidi

Viņi runā par ugunsgrēka cēloņiem un noteikumiem (saskaņā ar attēliem un plakātiem uz tāfeles).

Normatīvie akti:

Novērtēt (salīdzināt ar standartu) viņu darbības rezultātus.

2. Atjaunināt jauna materiāla uztverei nepieciešamās izglītības zināšanas un prasmes.

Atjaunināt psihiskās operācijas, kas nepieciešamas un pietiekamas jauna materiāla uztverei: analoģijas, vispārinājumi.

Izveidojiet starpdisciplinārus sakarus.

5 minūtes

Kā bildes ir līdzīgas? 5. slaids (Krievu tautas pasaka "Teremok")

Nosauciet pasakas, kurās sižets ir līdzīgs krievu tautas pasakas "Teremok" sižetam. (Krievu tautas pasaka "Rukovička", V.V. Bjanki "Teremok", A. Tolstojs "Teremok") 6. slaids

Apskatiet attēlus un atrodiet atšķirību? 7. slaids

(Pirmajā gadījumā dzīvnieki pulcējas mājā, jo mājas sienas aizsargā. Otrajā gadījumā mēs novērojam, ka māja var būt bīstama.)

Parāda attēlus uz ekrāna, izmantojot projektoru.

Uzdod jautājumus, definē uzdevumus

Salīdziniet attēlus, atcerieties pasakas, novērtējiet atbildes.

Kognitīvā:

Attīstīt domāšanas operācijas (noteikt objektu līdzības un atšķirības, klasificēt objektus pēc būtiskas pazīmes)

Izveidojiet starppriekšmetu savienojumus.

Komunikabls:

Veidot spēju klausīties un sadzirdēt sarunu biedru, vadīt dialogu, paust savu viedokli un argumentēt to.

8.–13. slaidi(3.pielikums)

3. Iepazīšanās ar nodarbības tēmu. Stundas problemātiskā jautājuma izklāsts. 14. slaids

1. Organizēt izglītojamo stundas kognitīvā mērķa uzstādījumu.

Vienojieties par nodarbības mērķi un tēmu.

Puiši, kā jūs domājat, kāda problēma šodien būtu jāatrisina nodarbībā?

Vai mūsu mājas ir cietoksnis vai briesmas?

Kas, jūsuprāt, mums ir jādara, lai atrisinātu šo problēmu?

Organizē

komunikatīvā mijiedarbība, kuras laikā tiek apzināta un fiksēta nodarbības tēma un tās mērķis.

Noskaidro skolēnu izpratni par stundas tēmu un mērķiem.

Viņi formulē stundas tēmu, izvirza izglītojošus uzdevumus (uz tāfeles parādās jautājumu ieraksti).

Formulējiet stundas galveno jautājumu "Vai mūsu mājas ir cietoksnis vai briesmas?

Personīgi:

ir pozitīva motivācija turpmākām izglītības aktivitātēm

Normatīvie noteikumi:

Prast formulēt nodarbības mērķi un izglītojošo uzdevumu.

2. Uz problēmas risināšanu vērstu darbību organizēšana

5 minūtes

1. Darbs grupās

1 grupa (4. pielikums): Saistīt pasakas ar drošības pārkāpumiem

- "Guļošā skaistule" -neatver durvis svešiniekiem

- "Māsa Aļonuška un brālis Ivanuška" - klausies vecajos

- "Vilks un septiņas kazas" -esiet piesardzīgs ar priekšmetu caurduršanu un griešanu- "Kolobok", "Pinokio piedzīvojumi", "Sarkangalvīte", "Kaķis, gailis un lapsa" -pārmērīga uzticēšanās svešiniekiem

- "Kaķu māja" - ar sērkociņiem spēlēt nevar

2 grupa (5. pielikums): Savāc dzejoli. Kādi drošības pārkāpumi ir minēti pantos?

3 grupa (6. pielikums): Izlasi sakāmvārdus un saskaņo tos ar attēliem.

4 grupa (7. pielikums): klasificēt drošības noteikumus.

2. Saņemto materiālu analīze un vispārināšana. Grupas atskaites.

Tātad, vai mūsu mājas ir cietoksnis vai briesmas?

Māja ir bīstama.

Rada problēmu. Organizējiet studentus darbam grupās.

Precizē skolēnu izpratni par uzdevumu, strādājot grupās.

Organizē skolēnu darbu ar prezentētajiem materiāliem.

Tas palīdz plānot turpmāko skolēnu izziņas darbību un formulēt secinājumus.

Piedāvātajos materiālos noteikt datus par atbilstību, apstiprināšanu.

Viņi plāno savas turpmākās izziņas aktivitātes, lai iegūtu nepieciešamās zināšanas.

Formulējiet un izklāstiet nodarbības secinājumus un uzdevumus:

Uzzināsim, kādas briesmas mūs gaida mājās;

Mēs iemācīsimies paredzēt šīs briesmas un no tām izvairīties.

Kognitīvā: prasme strādāt ar informāciju veidošanās; prast salīdzināt pēc noteiktiem kritērijiem; atklāt efektīvi veidi mācību problēmas risināšana

Komunikabls:

Prasmju attīstīšana strādāt statiskās grupās, deleģēt pilnvaras, sadalīt lomas; prast mutiski formulēt domas.

Normatīvie akti:

veic mācību uzdevumu atbilstoši mērķim; plānot savu turpmāko darbību

4. Jauno zināšanu primārā asimilācija 10 minūtes

1. Atjauniniet zināšanas, kas bērniem jau ir par nodarbības tēmu.

2. Apstākļu radīšana iekšējas nepieciešamības rašanās audzēkņiem iekļauties izglītības pasākumos.

1. Kādi priekšmeti ir bīstami mājā? 15. slaids

2. Tā kā šie priekšmeti ir bīstami, tad tiem nevajadzētu atrasties mājā?

Protams, tie ir nepieciešami mājā. Jums vienkārši jāievēro drošības noteikumi. Par šiem noteikumiem runājām Pasaules mums apkārt nodarbībās iepriekšējās nodarbībās un drošības stundās. Tāpēc daudzi noteikumi jums ir pazīstami.

3. Strādājiet grupās, lai izstrādātu uzvedības noteikumus mājās, lai nodrošinātu drošību.

1 grupa : asu priekšmetu lietošanas noteikumi

2 grupa : Plīts lietošanas noteikumi

3 grupa : Sadzīves ķīmijas un medikamentu lietošanas noteikumi

4 grupa : datora lietošanas noteikumi

4. Saņemto materiālu analīze un vispārināšana. Grupas atskaites.

Organizē sarunu, palīdz izdarīt secinājumu.

Organizēt grupu darbu skolēniem.

Palīdz plānot turpmāko skolēnu izziņas darbību.

Analizēt, formulēt novērojumu secinājumus. Viņi izdara pieņēmumus.

Atcerieties noteikumus, strādājot grupā.

Viņi strādā grupās.

Pārrunājiet katra darbu grupā. Komandieris vērtē, argumentējot savu vērtējumu

Normatīvie akti:

Spēja patstāvīgi izvirzīt jaunus mācību mērķus.

Kognitīvā:

Spēja korelēt materiālu un informācijas resursi izglītības vide ar mācību priekšmetu saturu;

Spēja veidot vienkāršu spriešanu, pamatojoties uz ievades informāciju (induktīvā spriešana)

Komunikabls:

Prasmju veidošana strādāt statiskās grupās, deleģēt pilnvaras, sadalīt lomas.

Spēja apzināti veidot runas paziņojumu atbilstoši izglītības komunikācijas uzdevumiem

Spēja izglītojošā komunikācijā koncentrēties uz citu cilvēku viedokli, kas atšķiras no sava

16. slaids

Spēle "ES - NE ES". Es lasu dzejoli, un tu atbildi "vai es, vai ne es". Ja saki "ne es" - viens pietupiens.

Pēkšņi pacēlās dūmi
Kurš gan neizslēdza gludekli? ...... ES nē

Sarkanais mirdzums pārgāja
Kurš spēlēja ar sērkociņiem? ES nē

Reizē nodega galds un skapis,
Kurš žāvēja drēbes virs gāzes?...... ES nē

Uguns ieskrēja pagalmā,
Kurš tur aizdedzināja uguni? ...... ES nē

Bēniņus apņēma uguns stabs,
Kas tur aizdedzināja sērkociņus? ...... ES nē

Liesma ielēca lapotnēs,
Kurš mājās dedzināja zāli? ....... ES nē

Kurš tajā pašā laikā iemeta ugunī
Nepazīstamas preces? ....... ES nē

5. Pētītā materiāla primārā konsolidācija. Materiāla vispārināšana un sistematizēšana skolotāja un studentu aktīvas mijiedarbības gaitā. 7 minūtes

1. Novērtējiet, kā mainījušās zināšanas par tēmu

2. Apzināties savas darbības, kas veiktas, lai sasniegtu nodarbības mērķus

3. Novērtējiet savas mācību aktivitātes

Apkopojot

1. Tātad māja ir cietoksnis vai briesmas?

(Mājas ir cietoksnis, ja jūs ievērojat drošas uzvedības noteikumus mājā.)

2. Darbs ar mācību grāmatu: lpp.80-83. Izlasi, formulē galveno domu

1, 2 grupas - pirmais raksts

2, 4 grupas - 2 raksti

3. Video "Ja tu paliktu mājās viens" (8.pielikums)

4. Vispārināšana "Mājas apdraudējumi"(9.pielikums) (nodarbības no tantes pūces)

5. Zināšanu sistematizācija. Atbildēsim uz testa "Drošības noteikumi" jautājumiem 17.-20. slaidi

1. Tu esi viens mājās, skaties savu mīļāko raidījumu, un pēkšņi tavs televizors smēķē. Kas būtu jādara?

2. Jūs atgriežaties mājās un redzat, ka kopā ar jums liftā iekāpj svešinieks. Ko tu darīsi?

3. Tu paliki mājās viena. Pie durvīm piezvanīja svešinieks un lūdza palīdzību. Ko tu darīsi?

4. Saskaņojiet tālruņu numurus un pakalpojumus:

a) 03 b) 01

c) 02 d) 04

4. Pašpārbaudes testi. Pašvērtējums

Organizē studentu individuālo darbu ar mācību grāmatas tekstu (lpp. 80-83) .

Organizēt skolēnu aptaujas.

Posma laikā

grupu darbs ir

novērotājs, palīgs, darbību koordinators.

Viņš uzklausa skolēnu atbildes, labo viņu atbildes, ievada pareizās atbildes tabulā.

Bērni iesaistās sadarbības dialogā ar skolotāju.

Darbs ar mācību grāmatas tekstu (lpp. 80-83) , analizēt saturu, veikt atbilstošas ​​piezīmes tekstā.

Apmainieties ar informāciju, papildiniet citu atbildes.

Novērtējiet viņu darbu.

Personīgi:

veidojot cieņu pret citiem viedokļiem

Kognitīvā:

meklēt un radoši izglītojošu un praktisku problēmu risināšanas veidi;

organizēt un analizēt informāciju;

veidojiet monologu paziņojumu, pamatojoties uz atslēgvārdiem

Komunikabls:

prasme skaidri un gaiši paust savu viedokli, to pierādīt.

Normatīvie akti:

Spēja noteikt efektīvākos veidus, kā sasniegt rezultātu atbilstoši uzdevumam un tā risināšanas nosacījumiem.

Temats:

jaunu zināšanu iegūšana par nodarbības tēmu;

prasme strādāt ar mācību grāmatu.

6. Nodarbības rezultāts. Mājasdarbs.

Sniedziet stundā veiktā darba kvalitātes novērtējumu.

1. Apkoposim savu darbu. 21. slaids

Turpiniet teikumu:

Es zinu…

ES varu…

ES iemācījos…

2. Vērtēšana grupās saskaņā ar Tabulu

3. Kādi ir mūsu nodarbības galvenie vārdi (cinquain)

Uzzīmējiet plakātus - mājas drošības noteikumi

sacerēt dzejoli(mājas drošība)

Skolotājs stundā apkopo darbu, palīdz skolēniem izdarīt secinājumu.

Izsakiet savu viedokli, pierādiet viedokli.

Sinhvīna lasīšana.

Komunikabls:

spēja apzināti veidot runas paziņojumu atbilstoši izglītības komunikācijas uzdevumiem;

prasme formulēt viedokli;

spēja argumentēt savu viedokli.

Kognitīvā:

spēja apkopot informāciju

Normatīvie akti:

7. Atspulgs.

Sniedziet emocionālu vērtējumu par nodarbībā veikto darbu.

1. Kādi ir jūsu personīgie iespaidi par nodarbībā paveikto?

22. slaids

Paldies par jūsu darbu, man bija ļoti interesanti ar jums strādāt.

Organizē dialogu ar skolēniem.

Palīdz skolēniem atrast atbilstošus spriedumus un novērtēt savu darbu, lai kļūtu skaidrs, vai esat sasniedzis stundas sākumā izvirzīto mērķi vai nē.

Emocionālā stāvokļa novērtējums klasē.

Piedalīties dialogā ar skolotāju (organizēta diskusija).

Viņi analizē un izprot, izrunā (fiksē) savus sasniegumus.

Personīgi:

Pašvērtējums, kas balstīts uz panākumiem

Adekvāta izpratne par izglītības aktivitāšu panākumu / neveiksmju iemesliem

Komunikabls:Spēja izteikt savas domas

Kognitīvā:

Darbības procesa un rezultātu uzraudzība un novērtēšana

Normatīvie akti:

prast veikt pašvērtējumu, balstoties uz izglītojošo darbību veiksmes kritēriju.

Priekšskatījums:

Kā izmantot? Lietojiet zāles, kā norādījis ārsts. Daudzkrāsainas tabletes ne vienmēr ir vitamīni. Nogaršojiet jebkuru skaistu šķidrumu. Izmantojiet mazgāšanas līdzekļus saskaņā ar instrukcijām.

Kā izmantot? Izmantojiet komplektā iekļauto gāzi, lai uzturētu siltumu. Nemēģiniet pats novērst plīts darbības traucējumus. Neatstājiet traukus uz plīts bez uzraudzības.

Kā izmantot? Neizmantojiet ierīci ar tukšu vadu. Izejot no mājām, atvienojiet elektroierīces. (izņemot ledusskapi) Mēģina pats salabot bojātās ierīces. Uzlieciet karstu gludekli uz "zoles". Nepieskarieties elektroierīcēm ar mitrām rokām.

Es zinu... es varu... Esmu iemācījies... Turpiniet teikumu

Paldies par uzmanību!


Temats: Kad māja kļūst bīstama. (1 nodarbība)(Uguns draugs vai ienaidnieks)

Datums: 2. ceturksnis.

Mērķi:

Ievest bērnu apziņā neiespējamību vieglprātīgi un neuzmanīgi apieties ar uguni;

Nodrošināt, ka skolēni apgūst ugunsdrošības noteikumus, mācīt tos ievērot;

Iemācīt pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā un pašizglābšanās paņēmienus;

Iemācīties novērtēt cilvēku rīcību ugunsgrēkā un izdarīt secinājumus.

Uzdevumi:

1. Nostiprināt studentu iegūtās zināšanas un prasmes par ugunsdrošības noteikumiem.

2. Paplašināt skolēnu izpratni par briesmām, kas saistītas ar ugunsgrēku.

3. Celt cieņu pret ugunsdzēsēja profesiju.

4. Domāšanas attīstība,

UUD veidošanās:

Studentiem būs iespēja izrādīt izziņas iniciatīvu palīdzēšanā, strādājot komandā;

Iemācīties kontrolēt savu darbību uzdevumu izpildes gaitā un rezultātus;

Studenti komandā sadarbojas ar kaimiņu, spēj vienoties un nonākt pie pareizās atbildes;

Uzdevumu sistēmas analīze, paškontrole, komunikācijas prasmes, savstarpēja palīdzība grupu darbā

Nodarbības veids: apvienots

Metodes: heiristiskā metode, izpētes metode,

Aprīkojums: multivides aprīkojums; bērnu grāmatu izstāde: B. Žitkovs: "Uguns jūrā", Ļ.N.Tolstojs: "Uguns", S.Ja.Maršaks: "Uguns", "Kaķa māja", K.I.Čukovskis: "Apjukums"; V. Gaļčenko "Neredzamā uguns", "Uguns suņi" L.N. Tolstojs; ugunsdzēsēju mašīnas un ugunsdzēsēja krāsošana - 23 gab.; krustvārdu mīklas "Ugunsdrošība" - 6 gab.; uzdevuma komplekts "Savākt kumelīti" - 6 gab.; līme - 6 gab. 6 signālu kubi;

Mācību grāmatas: Vinogradova N.F., Kalinova G.S. Apkārtējā pasaule: 4. klase: mācību grāmata izglītības iestāžu audzēkņiem: plkst.14.00 1. daļa - M .: Ventana - Graf, 2010, piezīmju lapas, šķīvji runājošiem skolēniem .

Tehnoloģijas: problēmdialogiskā apmācība, spēļu tehnoloģijas, interaktīvās tehnoloģijas, veselību saudzējošas tehnoloģijas, grupu izglītības formas.

Nodarbību laikā

1. Organizatoriskais moments:

Nu pārbaudi, draugs
Vai esat gatavs sākt nodarbību?
Viss ir savās vietās, viss ir kārtībā:
Pildspalva, grāmata un piezīmju grāmatiņa?
Vai visi sēž pareizi?
Vai visi uzmanīgi skatās?
Ļaujiet puišiem iet uz nākotni
Mūsu ļoti svarīga mācība.

2. Mājas darbu pārbaude.

Kādu sadaļu mēs mācāmies? (“Tu un tava veselība”). Ko jūs jau esat iemācījušies šajā sadaļā?

- (Par veselīgas dzīves noteikumiem...)

W: Vai dzīvoklis un iela var kļūt dzīvībai bīstami?

Mājās bija jāatceras pasakas, kurās tika pārkāpti dzīvības drošības pamati, kas noveda pie bēdīgām sekām.

Studentu atbildes.

3. Nodarbības tēmas un mērķa vēstījums

U. Klausieties dzejoļu fragmentus. Nosauciet darbu un autoru.

Jūra deg

No jūras izskrēja valis.

"Čau, ugunsdzēsēji, skrieniet!

Palīdziet! Palīdziet!"

D. Kornijs Ivanovičs Čukovskis. "Apjukums".

U. Vai jūra var sadedzināt?

D. Nē.

U. Tagad topošie īpašnieki lej jūrā gan naftu, gan benzīnu. Viņi droši vien televīzijā redzēja, kā jūra dega. Pareizāk sakot, nevis pati jūra, bet gan šo vielu plēve, kas izplatās pa ūdens virsmu. Un kāpēc "Apjukumā" aizdegās jūra?

D. Gaileņu spēle ar sērkociņiem noveda pie ugunsgrēka.

Mēs degam! Mēs degam!

Ar sprakšķēšanu, klikšķēšanu un pērkonu

Jaunā mājā izcēlās ugunsgrēks,

Paskatās apkārt,

Vicinoša sarkana piedurkne.

D. Samuils Jakovļevičs Maršaks. "Kaķu māja".

U. Kāpēc sākās ugunsgrēks?

D. Cepeškrāsns tika atstāta bez uzraudzības.

U. Kas ar dūmiem virs galvas?

Kas ar pērkonu uz bruģa?

Aiz stūra māja deg.

Kas ir visapkārt tumsa?

Komanda kāpj kāpnes,

Izglābj māju no uguns.

D. Sergejs Vladimirovičs Mihalkovs. "Tēvocis Stjopa".

U. Kam onkulis Stjopa palīdzēja ugunsgrēka laikā?

D. Viņš atlaida baložus.

U. Vai ir iespējams uzminēt ugunsgrēka cēloni bēniņos?

D. Bērni droši vien spēlējās ar uguni bēniņos.

Nosakiet mūsu nodarbības tēmu.

(Atbild puiši).

Jā. Un mūsu nodarbības tēma ... ( slidkalniņš).

Mēs šodien runājam par uguni.

- Kā jūs domājat, vai uguns ir draugs vai ienaidnieks? (Bērnu atbildes)

– Mums ir divas hipotēzes. Radās problēma. Daži puiši apgalvo, ka viņi ir draugs, citi, ka uguns ir ienaidnieks. Nodarbības beigās mums ir jāatrisina šī problēma.

Uz galda:

Kādu arodbiedrību un zīmi mēs šim izvēlamies? Kāpēc?

D. Mēs izvēlamies savienību "un".

"Uguns ir draugs un ienaidnieks."

Uguns, puiši, ir gan cilvēka draugs, gan ienaidnieks. Kad viņš ir draugs?

(bērnu atbildes)

Kāds ir nodarbības mērķis? Demonstrēsim zināšanas, prasmes un iemaņas apiešanos ar uguni, uzzināsim jaunu informāciju par uguni un uzzināsim, kā pareizi rīkoties ugunsgrēka gadījumā.

dramatizējums (Uguns un meitene iziet)

Uguns ( Egors ):

Es esmu uguns, es esmu puišu draugs.

Bet, kad viņi izjoko ar mani,

Tad es kļūstu par ienaidnieku

Un es sadedzināju visu apkārt.

Atbilstība:

Cilvēka draugs ir uguns

Tikai neaiztiec viņu!

Ja tu jauc

No šīs nepatikšanas nevar izvairīties

Neslimojiet ar uguni!

Uguns:

Uguns ir spēcīga - tā var nodedzināt ciematu,

Viņš ir nežēlīgs, dusmīgs, pārliecinošs, rupjš.

Un viņš iznīcinās simtgadīgus kokus

Ātrāk nekā prasmīgs mežstrādnieks.

Atbilstība:

Ziniet, ka dusmās viņš ir dusmīgs:

Netaupiet neko!

Var sagraut skolu

Graudu lauks, tavas mājas

Un māja ir visapkārt.

Un līdz debesīm,

Izplatās uz mežu.

Uguns:

Un kur viņš dodas

Mežs deg, viss deg līdz pamatiem.

Nav brīnums, ka tautā ir teiciens:

"Bailes kā uguns."

Atbilstība:

Mirst ugunī

Dažreiz pat cilvēki.

Vienmēr atcerieties šo!

Uguns: Mēs sakām, ka uguns ir mūsu draugs!

Bet pēkšņi viņš kļūst par ienaidnieku

Ja mēs par viņu aizmirstam

Viņš nekavējoties atriebsies cilvēkiem.

to nožēloju

Jūs esat cīņā ar uguni.

Šeit viņš ir biedējošs un bargs

Un daudz malkas no mājas.

U: - Paceliet rokas, kurš no jums redzēja uguni? Kas viņš ir? Kā viņš izskatās?

(Atbild puiši).

Eksperta runa (Liza) (slaids):

- (no mācību grāmatas 67. lpp.) Apmēram pirms 2 miljoniem gadu Āfrikas teritorijā parādījās pirmie cilvēki. Sākumā viņi nezināja, kā izmantot uguni. Izraisīti ugunsgrēki, zibens, vulkānu izvirdumi primitīvi cilvēkišausmas, un viņi bailēs bēga no uguns. Taču ar laiku cilvēkam izdevās pieradināt dabas dāvāto (piemēram, pēc meža ugunsgrēka saglabāto) uguni. Viņš tika aizsargāts un pastāvīgi atbalstīts. Nav pārsteidzoši, ka tas, kurš izraisīja ugunsgrēka izdzišanu, tika bargi sodīts.

Tad cilvēki iemācījās kurināt uguni. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka jau pirms vairāk nekā miljona gadu cilvēki varēja iegūt uguni, berzējot vienu pret otru koka dēļus vai izgrebjot dzirksteli, atsitot akmeni pret akmeni.

Strādājiet pēc mācību grāmatas ar virsrakstu "Izdarīsim pieņēmumus" lpp. 66.

Izlasi S. Ya. Marshak dzejoli “Uguns” un pastāsti man, kā Ļena jutās kā viena mājās.

Kāpēc, jūsuprāt, notika šis stāsts? Izdomāsim.

Darbs grupās pie mācību grāmatas (slaids)

Apskatiet zīmējumus lpp. 68 un veido uz papīra gabaliņiem piezīme par uzvedības noteikumiem, kas jāievēro, lietojot uguni. Izmantojiet mājienu (atslēgvārdus)

(Izlasot virsrakstu "Pievērsiet uzmanību" Lai nepatikšanas nenotiek, stingri, stingri atceries: ja mājā izcēlies ugunsgrēks un nav pieaugušo, nekavējoties bēgt. Izvediet bērnus no degošās mājas. Nekad neslēpieties degošā mājā un nemēģiniet pats nodzēst uguni. Kad esat drošībā, zvaniet uz "01" un zvaniet pieaugušajiem).

Ziņa no Ārkārtas situāciju ministrijas darbinieka (Graubergera A.A.), ugunsdzēsēja.

Skolotājs:

Šodien nodarbībā mums ir ugunsdrošības eksperts. Viņam jums ir interesanta un svarīga informācija.

2001. gadā ugunsdzēsības dienests tika pārcelts no Iekšlietu ministrijas Ārkārtas situāciju ministrijas vadībā. Šobrīd ir 3 autocisternas, kas aprīkotas ar visu nepieciešamie piederumi efektīvai ugunsgrēka dzēšanai (2,4 tonnas ūdens 1 automašīnā) avārijas situāciju seku likvidēšanai tika norīkots ātrās reaģēšanas transportlīdzeklis (ADB). Nodaļas vadītājs ….., šobrīd strādā …. cilvēku cīnītāji un autovadītāji. + statistika par ugunsgrēkiem ciematā un reģionā (gājuši bojā, ievainoti)

Iepriekš šis dienests saucās: ugunsdzēsēju brigāde, un tagad glābšanas dienests ir Ārkārtas situāciju ministrija.

Izdaliet bērniem "Memo" Kā uzvesties ugunsgrēkā "

  • Ugunsgrēka gadījumā pie ieejas nekad nebrauciet ar liftu, tas var izslēgties un jūs nosmaksit.
  • Ja uguns ir maza, varat mēģināt to nekavējoties nodzēst, uzmetot tai virsū biezu drānu, segu vai uzlejot katlā ar ūdeni.
  • Ja uguns uzreiz neizdziest, nekavējoties bēg no mājām uz droša vieta. Un tikai pēc tam zvaniet ugunsdzēsējiem pa tālruni "O 1" vai jautājiet par to kaimiņiem.
  • Ja neizdodas izbēgt no degoša dzīvokļa, nekavējoties zvaniet uz "01" un paziņojiet ugunsdzēsējiem precīzu sava dzīvokļa adresi un numuru. Pēc tam no loga zvaniet palīgā kaimiņiem un garāmgājējiem.
  • Ja jūtat, ka aizrijat no dūmiem, pietupieties vai rāpieties uz izeju - zemāk ir mazāk dūmu.
  • Gaidot ugunsdzēsēju ierašanos, nepazaudē galvu un nelec ārā pa logu, noteikti tiksi izglābts.
  • Kad ierodas ugunsdzēsēji, paklausi viņiem visā un nebaidies, viņi labāk zina, kā tevi izglābt.

Skolotājs:

Drosmīgi un drosmīgi cilvēki tiek sūtīti cīnīties ar uguni. Viņi, metoties ugunī un dūmos, glābj cilvēkus, īpašumus pat uz savas dzīvības cenu.

Bet drosmi ugunsgrēkā izceļ ne tikai ugunsdzēsēji, bet arī parastie cilvēki. Par šādiem varoņiem rakstiet grāmatās, avīzēs.

Students:

Meklējam ugunsdzēsējus
Meklē policiju
Meklējam fotogrāfus
Mūsu galvaspilsētā
Ilgi meklēju
Bet viņi nevar atrast
kāds puisis
Divdesmit gadi.

No kāda stāsta ir šīs rindas? (S. Ya. Marshak “Stāsts par nezināmu varoni”) Slaids ...

Par ugunsgrēkiem ir uzrakstītas daudzas grāmatas, filmas un karikatūras.

Uzmanības spēle "Tas esmu es, tas esmu es, tas viss ir mani draugi!"

Tagad spēlēsim interesanta spēle. Es uzdošu jautājumus, un jūs atbildēsiet korī: "Tas esmu es, tas esmu es, tie ir visi mani draugi!", ja piekrītat vai

aizveries, ja nepiekrīti.

Kurš ir iecirtīgs un jautrs, kas ievēro noteikumus,
Pasargā dzimto skolu no uguns?

Kurš, izdzirdējis degšanas smaku,

Vai ziņot par ugunsgrēku?

Kurš no jums, pamanījis dūmus,

Viņš saka: "Ugunsgrēks! Mēs degam! Tas esmu es, tas esmu es, tas ir visi mani draugi!!!

Kurš no jums ir nerātns ar uguni

No rīta, vakarā un pēcpusdienā? (klusums)

Kas pieturā nodedzināja mežā nokaltušu priedi?

Un tad viņš pasteidzās, lai uguns neapdzisa. (klusums)

Kas ir no mazās māsas

Mājās slēpņi, bērni, sērkociņi? Tas esmu es, tas esmu es, tas ir visi mani draugi!!!

Kurš bēniņos stūrī zagšus sadedzināja sveci?

Vecais galds aizdegās, viņš tik tikko aizgāja dzīvs! (klusums)

Kurš nekur ugunskurus

Un citi neļauj? Tas esmu es, tas esmu es, tas ir visi mani draugi!!!

Kurš, dzīvoklī smaržojot gāzi,

Zvanīt uz "04"? Tas esmu es, tas esmu es, tas ir visi mani draugi!!!

Kas ir apkārtnes bērni

Pagalmā skaidro
Ka spēlēšanās ar uguni nav bez iemesla

Beidzas ugunī?

Tas esmu es, tas esmu es, tie visi ir mani draugi!

Kas palīdz ugunsdzēsējiem

Nepārkāpj noteikumus
Kurš ir piemērs visiem puišiem:

Skolēni un pirmsskolas vecuma bērni?

Tas esmu es, tas esmu es, tie visi ir mani draugi!

Skolotājs: Bieži vien ugunsgrēki izceļas skolēnu vainas dēļ. Ļoti lielas briesmas rada ugunskuri, ko puiši veido pie ēkām vai būvlaukumiem. Bieži vien bērni spēlējas dzīvojamo māju bēniņos un pagrabos, spēlējas ar sērkociņiem, nedomājot par sekām.

Melnās kastes spēle kurā ir ar ugunsdrošību saistīti priekšmeti.

Nosauciet priekšmetus, ar kuriem ir bīstami spēlēties, no kuriem var izcelties ugunsgrēks.

(Sērkociņi, šķiltavas, gāze, plīts, elektriskā plīts, svece, dzirksti, elektroierīces, spuldzīte u.c.).

Kas ir tie "nedrīkst" ievērot, lai izvairītos no ugunsgrēka?

(Izkārtojiet ugunsgrēka cēloņus uz tāfeles, izlasiet iemeslus unisonā).

Ugunsgrēka iemesli:

Jūs nevarat spēlēt ar sērkociņiem.

atstāt bez uzraudzības elektroierīces.

Smēķēšana gultā.

Iekurt uguni pie ēkām.

Sausas drēbes virs plīts.

Pievienojiet 2 elektroierīces ar lielu jaudu.

Nekārtības bēniņi, pagrabi, evakuācijas ceļi.

PHYSMINUTKA

Sākuma pozīcija: stāvot pie rakstāmgalda.

U. Ja varat atbildēt uz manu jautājumu "Es!" - tu sasit plaukstas.

Ja jūs garīgi atbildat uz manu jautājumu: "Ne es!" - tad, notupusies, it kā paslēpusies.

Pēkšņi pacēlās dūmi

Kurš gan neizslēdza gludekli?

Sarkanā gaisma aizbēga

Kurš spēlēja ar sērkociņiem?

Reizē nodega galds un skapis,

Kurš žāvēja drēbes ar gāzi?

Bēniņus apņēma uguns stabs,

Kas tur aizdedzināja sērkociņus?

Uguns ieskrēja pagalmā,

Kurš tur aizdedzināja uguni?

Liesma ielēca lapotnēs,

Kurš mājās dedzināja zāli?

Kurš tajā pašā laikā iemeta ugunī,

Nepazīstamas preces?

Dzejolis-memo "Kas var izraisīt ugunsgrēku?"

1 skolēns: Izklaidei, spēlei

Neņemiet sērkociņus rokās.

Sērkociņu kastīte ir maza,

Bet tas var nodarīt daudz ļauna.

2 skolēni: Nededzini uguni pats

Un neļaujiet citiem

Pat neliela dzirkstele

Netālu no ugunskura.

3 skolēni: Gāze virtuvē, vai tas ir putekļsūcējs,

TV un gludeklis

Ļaujiet tajā iekļaut tikai pieaugušo -

Mūsu uzticamais vecākais draugs.

4 skolēni: Ja liels ugunsgrēks

Viss ir pārklāts ar dūmiem

Izskriet no mājas

Visiem puišiem vajag.

Un ātri palīdziet

Tu zvani, zvani cilvēkiem.

5 skolēni: Ja piemeklē nepatikšanas,

Ko tad darīsim?

Jāizsauc 01

Un pasteidzies izsaukt ugunsdzēsējus!

6 skolēni: Nejoko, mans draugs, ar uguni,

Lai vēlāk nenožēlotu.

Esiet uzmanīgi ar uguni, bērni.

Paturiet prātā šos noteikumus.

Pārbaude

1. Tu esi viens mājās, skaties savu mīļāko raidījumu, un pēkšņi tavs televizors smēķē. Kas būtu jādara? (slidkalniņš)

a) Piepildiet televizoru ar ūdeni

b) sauc kādu palīgā

c) mēģiniet nodzēst uguni un, ja tas neizdodas, izsauciet ugunsdzēsējus

d) izslēdziet strāvu, uzmetiet televizoram biezu drānu, zvaniet 01

2. Tu atnāc mājās vakarā un jūti spēcīgu gāzes smaku. Ko tu darīsi? (slidkalniņš)

a) Pirmās lietas vispirms! ieslēdziet gaismu un pārbaudiet ar sērkociņu, no kurienes nāk gāze

b) Es iešu un pasmaržošu, no kurienes smaržo

c) Atvēršu logu, mēģināšu atslēgt gāzi un zvanīšu 04 un tas viss

Iztikšu bez gaismas ieslēgšanas

d) piezvaniet uz gāzes dienestu un dodieties ārā gaidīt, kad viņi ieradīsies

3. Mājā ir izcēlies ugunsgrēks, kuru nevarat nodzēst. Ko darīt? (slidkalniņš)

a) bēgt

b) kliegt

c) izsaukt ugunsdzēsējus

d) slēpt

4. Tālrunis ugunsgrēka gadījumā (slaids):

Pārbaudes testi (slaids). Pašvērtējums

Grupas darbs.(Uzdevumi katrai grupai aploksnē).ugunsgrēka situācijas. Jūsu darbības.

1. Kā rīkoties, ja redzat, ka sākas ugunsgrēks?
(viens students zvana pa tālruni, numurs 01 un nepareizi ziņo par ugunsgrēku. Kurš to novērsīs?) - Jārunā skaidri un ātri. (Ziņo, kas deg, precīzu adresi, nosauc uzvārdu, ja nav telefona, zvani kaimiņiem vai kliedz no balkona).
(Ekrānā tiek parādīts attēls un "01") - Kāpēc, jūsuprāt, ugunsdzēsības dienesta numurs ir tik vienkāršs? (Tieši tā, ugunsgrēka laikā jūs novērtējat katru sekundi, jo uguns negaida, un liesma var ātri uzliesmot. Un numuru "01" var sastādīt pat tumsā).

2. Jūsu televizors aizdegās. Tavas darbības? (atvienojiet televizoru no elektrotīkla, pārklājiet ar mitru segu, ja nepieciešams, izsauciet ugunsdzēsējus).

3. Dzīvoklī pēkšņi izcēlies ugunsgrēks. (Uz ekrāna ir attēls: "Ugunsgrēks dzīvoklī"). Tavas darbības? (Paslēpies zem galda un skapī, atver logus, durvis). Vai puišiem ir taisnība?

4. Bērnam aizdegās drēbes. Jūsu darbības (sāciet skriet pa istabu). Kā to izdarīt pareizi? (Nokrīt uz grīdas, zeme, sniegs, zāle), brauciet, pārklājiet ar mitru drānu, jūs nevarat skriet, jūs nevarat nodzēst ugunsdzēšamo aparātu).

5.Kā es varu ziņot par ugunsgrēku?

(Kliedziet, sakiet pieaugušajiem)

Ugunsgrēka trauksme!!! (ieslēdz)

6. Kāda ir darbību secība ugunsgrēka gadījumā skolā?

(Uz galda:

  • Trauksme.
  • Ugunsdzēsēju izsaukums.
  • Evakuācija.
  • Savākšana (vieta jāsaskaņo iepriekš).
  • zvans)

Skolā ir daudz cilvēku, ja viņi visi evakuēsies pa vienām durvīm, kas notiks?

U. Katrai publiskai vietai ir Evakuācijas plāns. Kur tas karājas mūsu skolā?

D. Otrajā stāvā.

U. Apsveriet "Evakuācijas plānu"; kas uz tā atzīmēts, ko rāda bultiņas, kā tiksim ārā, uz kuru pusi?

Kāds ir visizplatītākais nāves cēlonis? (no uguns, dūmiem, indīgām gāzēm). Dūmi cilvēkiem ir lielas briesmas. Kā uzvesties, ja jūtat dūmu smaku vai ir jāpārvar dūmu attālums. (Atbild puiši).

Lai to izdarītu, jums jāatceras:

Ja istabā ir iekļuvuši dūmi, nepieciešams samitrināt drēbes ar ūdeni, apsegt galvu ar mitru lupatu un iziet ārā satupušies;

Spēcīgu dūmu gadījumā elpot caur mitru drānu;

Ja jūtat, ka jums trūkst elpas, pietupieties vai rāpieties uz zemāk esošo izeju, lai mazāk dūmu;

Noteikti aizveriet durvis uz telpu, kurā sākās ugunsgrēks. Aizvērtas durvis var novērst dūmu iekļūšanu, un dažreiz var nodzēst ugunsgrēku, ja logi ir aizvērti. Aizveriet zem tā esošās plaisas ar mitru lupatu. Jūs varat uzliet ūdeni uz durvīm un grīdas.

Kāds var būt vispārējs secinājums?

(Ekrāns - SECINĀJUMS: Nekādā gadījumā nekrītiet panikā, nezaudējiet galvu, neleciet ārā pa logu).

Grupu darbs "Savāc kumelīti"

Katrai komandai tiek piedāvāts komplekts: zaļi un sarkani apļi - vidus kumelītēm, līme, ziedlapiņu komplekts ar dažādiem apgalvojumiem:

Bērni aizdedzina sausu zāli

Bērni zem gultas, televizors smēķēja

Ziemassvētku eglīte rotāta ar svecēm

Palikts bez uzraudzības ieslēgts gludeklis

Bērni pie Ziemassvētku eglītes gaismas dzirkstelītes

Ziemassvētku eglīte novietota uz grīdas

Bērni spēlējas istabā

Zēns zvana pa tālruni 01

Izskrienot no degošās istabas, bērns aizsedz muti un degunu ar kabatlakatiņu

Bērni kopā ar pieaugušajiem uz ielas aizdedz uguņošanu

(bērni savāc "bīstamo" margrietiņu ar sarkanu centru un "drošu" margrietiņu ar zaļu centru. Pievienojiet pabeigtas margrietiņas pie tāfeles)

Nodarbības kopsavilkums. Atspulgs.

Ko jaunu jūs uzzinājāt nodarbībā?
Kāds uzdevums jums patika? Kāpēc?
Kurš uzdevums šķita visgrūtākais?

Skolotājs: Apkopojiet, bērni, rezultāts:

Ko jums iemācīja drošība?

Kā izvairīties no ugunsgrēka?

Vai jūs varat spēlēties ar uguni?

Studente (Nastja): Pasaulē bez uguns ir slikti:

Nevis sasildīties, ne gatavot.

Vispār, bez uguns, droši vien

Cilvēks nevar dzīvot.

Uguns izgaismo māju mums,

Metāls palīdz kust

Ar viņu ir siltāk un ērtāk.

Viegli, ātri spīdiet.

Mēs sakām: " Uguns ir mūsu draugs!»

Bet pēkšņi viņš kļūst par ienaidnieku

Ja mēs par to aizmirstam.

Viņš nekavējoties atriebsies cilvēkiem.

Nožēlo to

Jūs esat cīņā ar uguni.

Māc mīklas par tēmu “Apgaismojums, uguns, siltums”, izkrāso ugunsdzēsēju mašīnu un ugunsdzēsēju. Izsakiet paziņojumus par tēmu: "Ko es teikšu savam jaunākajam biedram par ugunsgrēku?"

Liels paldies mūsu viesim par nepieciešamo, grūto un bīstamo darbu. Glābjot mūsu dzīvības, viņi nesaudzē savējo. Daudzi rakstnieki un dzejnieki ir veltījuši grāmatas šiem varoņiem. (Ievads ar grāmatu izstādi).

Mūsu tikšanās nebija veltīga. Mēs esam iemācījušies saskatīt ugunsbīstamību mūsu mājās; izstrādāja ugunsdzēsēju izsaukšanas pareizību, tk. katra kavēšanās maksā cilvēkiem nāvi.

26 2010. gada novembris gadā

Temats: Kad māja kļūst bīstama. Uguns draugs un ienaidnieks

1. Nostiprināt studentu iegūtās zināšanas un prasmes par ugunsdrošības noteikumiem.

2. Paplašināt skolēnu izpratni par briesmām, kas saistītas ar ugunsgrēku.

3. Uzlabot sanitārās un higiēnas prasmes.

Programmatūra drošību :
Microsoft Power Point, Microsoft vārdu.

Tehniskā palīdzība: Multimediju datori, multimediju projektors un ekrāns

Aprīkojums: prezentācija par tēmu, plakāts un zīmējumu izstāde “Sērkociņi nav rotaļlieta bērniem!”, Mācību grāmatas:, Kalinova pasaule: 4. klase: mācību grāmata izglītības iestāžu audzēkņiem: plkst.14.00 1. daļa - M .: Ventana - Graf, 2009.g., skrejlapas plāksnēm, šķīvji runājošiem skolēniem, rāmji multfilma "Kaķu māja".

1 slaids.

Drošības formula ir:
Jāredz, jāparedz, jārēķinās.
Ja iespējams, izvairieties no visa
Un kur jums jāsauc palīdzība!

Nodarbību laikā

1. Organizatoriskais moments:

Nu pārbaudi, draugs
Vai esat gatavs sākt nodarbību?
Viss ir savās vietās, viss ir kārtībā:
Pildspalva, grāmata un piezīmju grāmatiņa?
Vai visi sēž pareizi?
Vai visi uzmanīgi skatās?
Ļaujiet puišiem iet uz nākotni
Mūsu ļoti svarīga mācība.

2. Mājas darbu pārbaude.

Turpinām nodarbību ciklu “Tu un tava veselība”. Ko jūs jau esat iemācījušies šajā sadaļā?

- (Par veselīgas dzīves noteikumiem.)

- (Vai dzīvoklis un iela var kļūt dzīvībai bīstami.)

Mājās vajadzēja atcerēties pasakas, kurās tiek pārkāpti pamati dzīvības drošība kas noveda pie neveiksmīgām sekām.


Studentu atbildes.

3. Nodarbības tēmas un mērķa vēstījums

Skolotājs:

- Uz tāfeles redzat zīmējumu izstādi un plakātu par tēmu“Sērkociņi nav rotaļlieta bērniem!”, ko zīmējuši mūsu klases grafiskie dizaineri. Kāpēc, jūsuprāt, mēs šodien sarīkojām šo izstādi? Tieši tā, šodien mēs runāsim par ugunsdrošības noteikumiem.

Uzmini mīklu:

Sarkanais zvērs sēž cepeškrāsnī,
Sarkanais zvērs ir dusmīgs uz visiem.
Viņš aiz dusmām ēd malku
Veselu stundu, varbūt divas.
Neaiztieciet viņu ar roku

Kož visu plaukstu.

2 slaids.

3 slaids.

Jā. Un mūsu nodarbības tēma ir "Uguns - draugs un ienaidnieks". Uguns, puiši, ir gan cilvēka draugs, gan ienaidnieks. Kad viņš ir draugs?

(bērnu atbildes)

Kad ir ienaidnieks?

(bērnu atbildes)

4 slaids.

Mēs šodien runājam par uguni. Klasē mums ir:

4. Ziņas no ekspertiem, Ārkārtas situāciju ministrijas darbinieka, ugunsdzēsēja, kura lomā darbojas skolēni.

Skolotājs:

Šodien nodarbībā mums ir ugunsdrošības eksperti. Viņiem ir interesanta un jums svarīga informācija.

Eksperta Nr. 1 runa (5. slaids):

Apmēram pirms 2 miljoniem gadu pirmie cilvēki parādījās Āfrikā. Sākumā viņi nezināja, kā izmantot uguni. Ugunsgrēki, zibens, vulkānu izvirdumi nobiedēja primitīvos cilvēkus, un viņi bailēs bēga no uguns. Taču ar laiku cilvēkam izdevās pieradināt dabas dāvāto (piemēram, pēc meža ugunsgrēka saglabāto) uguni. Viņš tika aizsargāts un pastāvīgi atbalstīts. Nav pārsteidzoši, ka tas, kurš izraisīja ugunsgrēka izdzišanu, tika bargi sodīts.

Tad cilvēki iemācījās kurināt uguni. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka jau pirms vairāk nekā miljona gadu cilvēki varēja iegūt uguni, berzējot vienu pret otru koka dēļus vai izgrebjot dzirksteli, atsitot akmeni pret akmeni.

Eksperta runa Nr. 2 (6. slaids):

- Taču, izgājis no cilvēka kontroles, tas pārvēršas šausmīgā nelaimē – ugunsgrēkā. Lai izvairītos no ugunsgrēka, lai viņu brīdinātu, jums jāzina, kā uguns izlaužas. Kāds tam ir iemesls? Kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā? Šie ir jautājumi, uz kuriem mums šodien jārod atbildes.

Eksperta runa Nr. 3 (7. slaids):

Kas ir uguns? UGUNS - nekontrolēts sadegšanas process,

iznīcinot bagātību,

apdraudot cilvēka dzīvību.

Visbiežāk ugunsgrēks izceļas noteikumu pārkāpuma dēļ uguns drošība mājsaimniecības darbības laikā elektrotehnika, gāzes iekārtas un apkures krāsnis, neuzmanība, neuzmanība, rīkojoties ar degošiem priekšmetiem un degošiem materiāliem.


Ugunsgrēks ir bīstams atklātas uguns, augstas gaisa temperatūras, indīgu gāzu, dūmu un citu nelabvēlīgu faktoru dēļ.

Kopš seniem laikiem ir zināms, ka ugunsgrēku ir vieglāk novērst nekā nodzēst.

Darbs grupās pie mācību grāmatas (8. slaids)

Apskatiet zīmējumus lpp. 68 un sastādīt uz papīra lapiņām piezīmi par uzvedības noteikumiem, kas jāievēro, lietojot uguni. Izmantojiet mājienu.

Ārkārtas situāciju ministrijas darbinieka runa (9. slaids):

Lai novērstu ugunsgrēkus mājoklī, ir stingri jāievēro vienkārši ugunsdrošības noteikumi. Šeit ir daži no tiem: (6. slaids)

Pēc darba ar tām neatstājiet ieslēgtas elektroierīces;

Nepievienojiet vienai kontaktligzdai vairākus jaudīgus elektrības patērētājus;

Lietojot sveces, izolējiet tās no galda ar ugunsizturīgiem materiāliem;

Dzīvokļos neizmantot dzirksteļus, petardes un citu pirotehniku;

Nespēlējieties ar sērkociņiem, citiem degošiem priekšmetiem un viegli uzliesmojošiem materiāliem.

Skolotājs:

Mājas, kurās dzīvojam, ir nodrošinātas ar gāzes un elektroierīcēm. Tajos ugunsgrēki notiek daudz biežāk nekā tajos sabiedriskās ēkas.

10. slaids.

ugunsgrēku statistika iekšā Krievijas Federācija par 2010. gadu

reģistrēti 218 tūkstoši 570 ugunsgrēki;

Miruši 17 tūkstoši 65 cilvēki, tostarp 698 bērni;

ievainoti 13 tūkstoši 379 cilvēki;

Nodarīti tiešie materiālie zaudējumi 7,9 miljardu rubļu apmērā.

Kas mums var palīdzēt cīnīties ar uguni? (Ugunsdzēsēji)

Kā nosaukt šīs profesijas cilvēkus? (Zvanīt 01, 44-431)

Ugunsdzēsēja runa (11. slaids):

Taču gadās arī tā, ka piesardzības pasākumi nav palīdzējuši un izcēlies ugunsgrēks. Ko darīt šādos gadījumos?

Un neizslēdza gludekli -

Viņš uzreiz paliek

Un bez mājas, un bez biksēm.

Ja kāds bez domāšanas

Es aizdedzināju cigareti pie benzīna

Viņš, protams, ir liels

Radīja nepatikšanas.

Ar ātru auto

Kopā ar drosmīgo ugunsdzēsēju,

Un mazliet zvana bruņas,

Ķiveres mirdz ar sudrabu,

Mēs nākam ārā no uguns.

Nesmēķējiet darbā

Slēpt sērkociņus no bērniem

Un tad tu nesaņemsi

Bēdīgo ziņu sarakstā.

Galu galā uguns nav kontrolējams,

Tajā daudz spēka.

Mēs tikai lūdzam tevi -

Esiet uzmanīgi ar uguni!

Skolotājs:

Drosmīgi un drosmīgi cilvēki tiek sūtīti cīnīties ar uguni. Viņi, metoties ugunī un dūmos, glābj cilvēkus, īpašumus pat uz savas dzīvības cenu.

Bet drosmi ugunsgrēkā izceļ ne tikai ugunsdzēsēji, bet arī parastie cilvēki. Par šādiem varoņiem rakstiet grāmatās, avīzēs.

Students:

Meklējam ugunsdzēsējus
Meklē policiju
Meklējam fotogrāfus
Mūsu galvaspilsētā
Ilgi meklēju
Bet viņi nevar atrast
kāds puisis
Divdesmit gadi.

Skolotājs:

No kāda stāsta ir šīs rindas? ("Stāsts par nezināmu varoni") 12. slaids.

- Par ugunsgrēkiem ir uzrakstītas daudzas grāmatas, filmas un karikatūras.

5. Multfilma “Kaķu māja”(rāmji)

Skolotājs:

Kurš varonis uzvedās nepareizi?

Fiziskās audzināšanas minūte(13. slaids)

Skolēns kopā ar klasi vada spēli: “ES NEESMU”.

"Es" - mēs stāvam. “Ne es” - tupēt.

Pēkšņi pacēlās dūmi
Kurš gan neizslēdza gludekli?

Sarkanais mirdzums pārgāja
Kurš spēlēja ar sērkociņiem?

Reizē nodega galds un skapis,
Kurš žāvēja drēbes ar gāzi?

Uguns ieskrēja pagalmā,
Kurš tur aizdedzināja uguni?

Bēniņus apņēma uguns stabs,
Kas tur aizdedzināja sērkociņus?

Liesma ielēca lapotnēs,
Kurš mājās dedzināja zāli?

Kurš tajā pašā laikā iemeta ugunī
Nepazīstamas preces?

6. Pārbaude

1. Tu esi viens mājās, skaties savu mīļāko raidījumu, un pēkšņi tavs televizors smēķē. Kas būtu jādara? (14. slaids)

a) Piepildiet televizoru ar ūdeni

b) sauc kādu palīgā

c) mēģiniet nodzēst uguni un, ja tas neizdodas, izsauciet ugunsdzēsējus

d) izslēdziet strāvu, uzmetiet televizoram biezu drānu, zvaniet 01

2. Tu atnāc mājās vakarā un jūti spēcīgu gāzes smaku. Ko tu darīsi? (15. slaids)

a) Pirmās lietas vispirms! ieslēdziet gaismu un pārbaudiet ar sērkociņu, no kurienes nāk gāze

b) Es iešu un pasmaržošu, no kurienes smaržo

c) Atvēršu logu, mēģināšu atslēgt gāzi un zvanīšu 04 un tas viss

Iztikšu bez gaismas ieslēgšanas

d) piezvaniet uz gāzes dienestu un dodieties ārā gaidīt, kad viņi ieradīsies

3. Mājā ir izcēlies ugunsgrēks, kuru nevarat nodzēst. Ko darīt? (16. slaids)

a) bēgt

b) kliegt

c) izsaukt ugunsdzēsējus

d) slēpt

4. Tālrunis ugunsgrēka gadījumā (17. slaids):

11. Pārbaudes testi (18. slaids). Pašvērtējums

12. Pieņemšana "Sinkwine" (19. slaids).
1 rinda - viens vārds - dzejoļa nosaukums, parasti lietvārds.
2. rinda - divi vārdi (īpašības vārdi vai divdabji). Tēmas apraksts.
3. rinda - trīs vārdi (darbības vārdi). Darbības, kas saistītas ar tēmu.
4 rindas - četri vārdi - teikums. Frāze, kas parāda autora attieksmi pret tēmu.
5. rinda – viens vārds – asociācija, kas atkārto tēmas būtību, parasti lietvārds.

Sastādiet sinhronizāciju par pētīto tēmu.
Studentu patstāvīgais darbs.
Pārbaude.

13. Nodarbības rezultāts. Atspulgs
Skolotājs:- Ko jūs iemācījāties stundā?
Kāds uzdevums jums patika? Kāpēc?
Kurš uzdevums šķita visgrūtākais?

Mājasdarbs(20. slaids).

Atrodiet mīklas par tēmu "Apgaismojums, uguns, siltums".

14. Spēle “Tas esmu es, tas esmu es, tie ir visi mani draugi”

Kas ir rotaļīgs un dzīvespriecīgs
Lojalitātes ievērošana noteikumiem
Aizsargā dzimto skolu
No uguns?

Kas ir apkārtnes bērni
Pagalmā skaidro
Ka spēlēšanās ar uguni nav bez iemesla
Beidzas ugunī?

Tas esmu es, tas esmu es, tie visi ir mani draugi!

Kurš zagšus kaktā
Dedzināt sveci bēniņos?
Vecais galds aizdegās -
Vai viņš aizgāja dzīvs?

Kas palīdz ugunsdzēsējiem
Nepārkāpj noteikumus
Kurš ir piemērs visiem puišiem:
Skolēni un pirmsskolas vecuma bērni?

Skolotājs:

Nu tagad esmu mierīgs, zini, ka ar uguni jokot ir bīstami, un vienmēr ievērosi ugunsdrošības noteikumus. - Stunda ir beigusies. Tu vari būt brīvs. Paldies par nodarbību!



patika raksts? Dalies ar to